Konference Porozumění lidské mysli 2017

03.07.2017

Konference Porozumění lidské mysli

V každém okamžiku našeho života a ve všem co děláme používáme svou mysl: v práci, ve škole, ve vztazích, sportech, koníčcích... Ale lidé jen zřídka rozumí tomuto úžasnému daru a naopak se často zásadně mýlí v tom, jak funguje. Školy, kurzy či tréninky se obvykle zaměřují na vnější svět navzdory tomu, že vše podstatné se odehrává uvnitř. Máme obrovskou mezeru ve vzdělání.

Lidé, kteří se naučili a uvědomili si základní principy toho, jak lidské bytosti fungují, jsou schopni dosahovat neuvěřitelných výsledků v podnikání a sportu, změnit své osobní životy, překonat stres a obtížné životní situace, nalézt kreativitu, lásku, duševní pohodu a klid.

Porozumění mysli zvnitřku je velmi prosté a zároveň převratné. Není určeno jen pro profesionály, psychology či kouče. Je pro každého.

Loredana Popasav a Martin Jotov, dva uznávaní certifikovaní transformativní coachové z České republiky, se rozhodli uspořádat mezinárodní konferenci "Porozumění lidské mysli" v Praze ve dnech 26. a 27. května 2017.

Přední řečníci z celého světa hovořili o principech fungování naší mysli a o důsledcích tohoto revolučního porozumění na vzdělání, podnikání, vztahy, sport a osobní prožitek života. Rozsáhlá paleta přednášejících z různých profesí jako jsou koučové, psychologové, podnikatelé či humanitární pracovníci nabídla široký pohled na možnosti využití tohoto porozumění a mnoho konkrétních příkladů z profesionálního i osobního života. Na konferenci vystoupili: Michael Neill, George a Linda Pransky, Mara Gleason a Eirik Grunde Olsen, Liz Scott a Stuart Newberry, Zdeňka Čermáková a Vladimír Vymětal, Jacqueline Hollows, Jan Binar, Aaron Turner, Jane Cockerell, Martina Jeličič a Nina Nohejlová, Kimberley Hare, Pierre Jarlskog, Brooke Wheeldon-Reece, Piers Thurston, Jo Brewin a Lila Turner.

Cílem konference bylo zviditelnit mezeru ve vzdělávání a zahájit proces zaplnění této mezery ve všeobecném povědomí o tom, jak lidé doopravdy fungují. Chceme pomoci všem, kteří někoho vzdělávají i těm, kteří sami studují, aby si uvědomili skutečný potenciál lidské mysli.

Mnozí naši přátelé si stěžují, že jen velmi málo z toho, co se naučili ve škole, je praktické a najde využití v běžném životě. Účastníci konference se během druhého dne mohli vyjádřit k tomu, co jim účast přinesla a všichni se shodli v jednom. Umožnila jim rozšířit si své mantinely vnímání druhých, očekávání od sebe samých, soustředit se na jejich klidnou mysl při jednání s lidmi ve složitých situacích či vypořádáním se s takovými situacemi ve vlastním životě.

Během pozdně odpoledních hodin v pátek večer se také křitla kniha Mary Gleason a překlad knihy Michaela Neilla Revoluce zevnitř (The In-side-Out Revolution) do češtiny Martinem Jotovem. Prodej obou titulů byl velmi úspěšný. Konference se účastnilo asi 350 lidí z různých oborů podnikání a zaměstnání.


Loredana Popasav

Loredana vystudovala politické vědy na Univerzitě v Bukurešti a strávila téměř 20 let v médiích a reklamě, kde pracovala pro Publicis a MTV, s klienty jako HP, Microsoft, Visa a Carrefour. Dnes využívá své schopnosti porozumět značkám v porozumění lidské psychologii.

Trénovala jako transformativní kouč s Making Change Work včetně tréninku NLP, business coaching (ILM) a nyní ve Třech principech. V současné době pracuje s klienty v businessu, show-businessu a sportu. Z České republiky přináší průkopnické přístupy ke změně myšlení do střední Evropy.

Martin Jotov

Martin je jednatelem a spolumajitelem nanotechnologické společnosti, certifikovaný transformativní coach a v současné době organizátor mezinárodní konference "Porozumění lidské mysli", která má za cíl ukázat na zásadní mezeru ve vzdělání a jak může porozumění mysli pomoci lidem ve všech oblastech jejich životů.

Od 18 let je podnikatelem, studoval ekonomii, management, behaviorální psychologii, ale až poté, co narazil na revoluční porozumění 3 Principy, nalezl univerzální a praktické odpovědi na své otázky o lidech a životě.

Jeho vizí je svět, kde lidé využívají svého vrozeného potenciálu, svět, ve kterém si udržují pocit duševní pohody v době, kdy se jim daří a i když zrovna věci nejdou podle jejich představ.

Naplnění své vize chce dosáhnout rozšířením porozumění fungování lidské mysli do širokého povědomí a do všech oblastí vzdělávání - do škol, práce, sportů, rodinné výchovy... Jeho nejlepšími učiteli tohoto porozumění jsou dvě úžasné děti a milovaná manželka.

Michael Neill

Strávil více než 25 let jako kouč, poradce, přítel, mentor pro celebrity, ředitele společností, členy královských rodin a lidi, kteří chtějí překonat sami sebe a dosáhnout nových výšin ve svých životech. Jeho knihy byly přeloženy do 17 jazyků (nejnověji i do českého jazyka, kniha Revoluce zevnitř od nakladatelství Bizbooks vyjde 18. května).

Michaelovy přednášky, tréninky a semináře se dotkly a změnily životy lidem v OSN a na šesti kontinentech. Michaelova týdenní show v rádiu "Život z vnitřku" je již celé desetiletí oblíbeným pořadem na rádiu Hayhouse; jeho TEDx přednášku "Why Aren't We Awesomer?" vidělo již více než 170 000 lidí po celém světě.

Aaron Turner

Po získání prvotřídního titulu v antropologii začal Aaron budovat svou akademickou kariéru. Získal doktorát z univerzity Brunel, kde pracoval i jako výzkumník a učitel. Vždy jej zajímalo, jak by hlubší porozumění lidem umožnilo pozitivní změnu nebo alespoň růst duševního osvobození z kulturních omezení.

V průběhu posedlosti snahou porozumět jak lidé a společnosti doopravdy fungují, jej začala fascinovat práce jeho strýce a tety. Jejich práce se zdála být založena na skutečně transformativním vhledu do lidského fungování. Možnost nové platformy pro změnu a porozumění táhla Aarona ke studiu s Georgem a Lindou Pransky a následné práci pro ně po 10 let.

Aaron věnoval svůj život zdůrazňování a použití porozumění mysli založeném na Principech. Během své kariéry se věnoval poradenství jednotlivcům i párům, rozvoji firem i organizací, rozvoji vedení (firemnímu a vojenskému), tréninku obchodních dovedností, vzdělání a mediaci. Aaron založil One Thought Institute, jehož cílem bylo přivedení tohoto porozumění do širokého povědomí.

Mara Gleason

Mara je spoluzakladatelkou One Solution, mezinárodní neziskové organizace zaměřené na řešení největších globálních otázek pomocí poukazování na nové porozumění lidské mysli. Mařinou vášní je ukazovat, jak je naše porozumění mysli zdrojem našich problémů a zároveň i jejich řešením. Pouze když kolektivně uvidíme spojení mezi naší myslí a vším, co prožíváme a vytváříme ve světě, se můžeme posunout směrem k mírumilovnějšímu, udržitelnějšímu a více prosperujícímu světu.

Během své kariéry pracovala Mara s ruskými fyziky, malými dětmi, řediteli v OSN, společnostmi všech velikostí jako Microsoft, a také vojáky americké armády, mariňáky a hráči NHL. Každý člověk má mysl a všechno v našem světě se změní, když jí porozumíme a když se s ní naučíme efektivně pracovat. Mara vystudovala Kolumbijskou univerzitu v roce 2006. V současné době žije v Brooklynu a Oslu se svým partnerem a spoluzakladatelem One Solution, Eirikem Olsenem.